Zieleń to Życie 2015

Tegoroczna wystawa Zieleń to Życie… powiedziane i napisane o niej było już chyba wszystko.

IMG_0028IMG_0102

Przyznam, że nie mogłam się doczekać tej wycieczki. Na kilka tygodni wcześniej miałam już zabukowany hotel i w „blokach startowych” odliczałam dni do wyjazdu. Pamiętam jeszcze z czasów technikum i potem studiów, kiedy jeździliśmy na podobne wystawy. Wówczas ( a to dość zamierzchłe czasy) było to poznańska POLAGRA.

IMG_0080   Całymi dniami zastanawiałam się jak to wygląda teraz… I w końcu nadszedł ten dzień, dojechałam na miejsce, zarejestrowałam się jako uczestnik i czym prędzej ruszyłam na podbój wystawyIMG_0105

.

Najpierw byłam trochę oszołomiona.  Sam fakt przebywania tam, był poniekąd spełnieniem moich marzeń. Biegałam po halach jak dzieciak w fabryce czekolady. Kiedy już przeszłam wszystko szybko zdałam sobie sprawę, że… niczego nie widziałam. Gdy opadły emocje przyszedł czas na kolejną turę zwiedzania.

Stoiska piękne ( w większości), dużo nowości i wielu ciekawych ludzi od których naprawdę można się czegoś dowiedzieć.

IMG_0027 IMG_0015

A potem przyszło pewne rozczarowanie i jakiś niedosyt. Wystawa owszem ciekawa, ale jakaś taka mała i chyba jak dla mnie trochę zaściankowa. Przepraszam bardzo jeśli kogoś takie stwierdzenie urazi, ale tak czuję. Nie mogę powiedzieć, że żałuję tego wyjazdu, bo tak nie jest, ale czegoś mi tam brakowało.

IMG_0077IMG_0106

IMG_0089

Jak dla mnie ogrodnika trochę za mało mi było nowinek, czegoś co w jakiś szczególny sposób by mnie poruszyło. Pewnie posypią się na mnie gromy, ale szczególnie rozczarowana byłam konkursem na przedogródki.  Aranżacje nie powiem ciekawe, ale w dużej mierze jakieś takie mało „przedogródkowe” i trochę za bardzo, jak dla mnie, oderwane od rzeczywistości. Po prostu w moim odczuciu mało ciekawe. Spodziewałabym się na tak osławionej wystawie jakiegoś większego wow… a tam, no cóż…

Na szczęście było w tym roku trochę bylin. Jestem w nich rozkochana od dłuższego czasu i dlatego szukałam jakiś smaczków i cudeniek, co to nie ma ich w okolicy.

IMG_0049 IMG_0088  IMG_0096 IMG_0098 IMG_0101 IMG_0020   IMG_0021

Było sporo ciekawych zestawień z trawami w roli głównej oraz fantastycznych i często zaskakujących połączeń bylinowych.

Nie zawiodły  mnie natomiast szkółki produkujące i sprzedające iglaki. Tutaj znalazłam chyba najwięcej interesujących mnie nowych odmian.

IMG_0011 IMG_0025  IMG_0057

IMG_0073

Wydłużyła się tym samym moja lista „chciejstw ogrodowych”, na które teraz zaczynam polowanie…

IMG_0085

Ale największą frajdę sprawiło mi spotkanie z blogerami ogrodniczymi. . Ciekawe wykłady, super spotkanie z ludźmi, którzy czują podobnie jak ja. Cała masa ciekawych i inspirujących kontaktów.


IMG_0131

 Fajnie było ich wszystkich poznać, posłuchać i czegoś się od nich nauczyć. A najważniejsze jest to wsparcie, które przyszło zaraz po spotkaniu.


IMG_0144

Dziś już wiem na pewno, że jak nie będę czegoś wiedzieć lub zwyczajnie będę potrzebowała kogoś zapytać o radę  –  to są..

Oni blogerzy ogrodniczy nie zawodzą…

Jedna myśl w temacie “Zieleń to Życie 2015

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s