Jakim kolorem jesteś? czyli ogrodowy Insights

Jak to w firmach sprzedażowych tak i w mojej marketing wymyśla i wynajduje coraz to nowe szkolenia. Bywają zwykle nudne i monotonne, a na dodatek w większości przypadków nie wnoszą niczego nowego. Jednak jedno z takich szkoleń szczególnie zapadło mi w pamięć. Mam tu na myśli szkolenie oparte na metodologii Insights Discovery… Brzmi dość enigmatycznie, ale sama metodologia jest bardzo ciekawa i co najważniejsze można ją odnosić nie tylko do sprzedaży ale także wielu innych dziedzin życia.

Model Insights Discovery zakłada, że każdy człowiek jest inny, niepowtarzalny, każdy ma swoje określone cechy i sposoby działania. Pewnie wielu z was ma w tym momencie ochotę wyłączyć komputer, albo zmienić przeglądaną stronę. Ale cierpliwości…

Tak w meeega uproszczeniu… Ludzie w tej metodologii zostali podzieleni na kolory. Każdemu z tych kolorów przypisane są pewne cechy charakterystyczne dla danego człowieka i sposobu w jaki postępuje. Mniej więcej według tego diagramu

 

InsightsDiscovery1

Ale co to ma do ogrodów?

Na stronie http://www.insights.pl/ znajdziecie więcej ciekawych informacji o tej metodologii. Jednak ja dziś w tzw. wolnym tłumaczeniu pozwolę sobie na określenie jak będzie wyglądał ogród ludzi „niebieskich”, „żółtych”, „czerwonych” i „zielonych”…

NIEBIESCY OGRODNICY

To ludzie analityczni i systematyczni. Takie osoby lubią notatki, są bardzo zorganizowane, nie znoszą gdy coś ich zaskakuje, są rozważni i dociekliwi.

Niebiescy ogrodnicy lubią czytać, gromadzić wszelkie informacje i mieć pewność, że nic ich nie zaskoczy. Taki ogrodnik ma masę notatek i konkretny plan na to jak prowadzić swój ogród. Ich ogród na pewno nie będzie chaotyczny, ale raczej uporządkowany. Będzie to ogród raczej w stylu formalnym, gdzie rabaty są uporządkowane a roślinki posadzone będą często dokładnie oznaczone. Kupując rośliny do swojego ogrodu, niebiescy ogrodnicy, najpierw wszystko dokładnie sprawdzą i upewnią się, że roślinka na nowym miejscu na pewno da sobie radę.

 

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
http://www.gardenica.org

CZERWONI OGRODNICY

To ludzie zorientowani na działanie i chętnie podejmujący wyzwania. Są wymagający, mają silna wolę i są zdecydowani.

Czerwoni ogrodnicy nie lubią sprzeciwu, to oni jako jedyni najlepiej wiedzą co gdzie ma rosnąć i jak będzie wyglądać. Jako osoby o silnym zdecydowanym charakterze niechętnie przyjmują rady innych, bo to oni zawsze wszystko wiedzą najlepiej. W takich ogrodach często będą rosły rośliny wymagające bo czerwony ogrodnik za wszelka cenę będzie chciał pokazać, że „się da”, ten ogrodnik, który lubi wyzwania.

 

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
http://www.gardenica.org

ZIELONY OGRODNIK

To z kolei ludzie, którzy zawsze znajdą czas dla innych i ich problemów. Są troskliwi, empatyczni, wyciszeni i cierpliwi.

Zielony ogrodnik poproszony o to by podzielił się sadzonka czy nasionkami nigdy nie odmówi. Nie lubi zmian, więc nie przesadza swoich roślin z kąta w kąt. Jego ogród jest spokojny i wyciszony, brak tu egzotycznych gatunków i krzykliwych kolorów. Taki ogrodnik niestety każde swoje niepowodzenie odbiera bardzo personalnie, ale jego ogród to oaza spokoju i wyciszenia. Roślinki tu są wypielęgnowane, gdyż ten ogrodnik opiekuję się nimi jak nikt inny.

 

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
http://www.gardenica.org

ŻÓŁTY OGRODNIK

Ludzie o przewadze takiej energii są komunikatywni i bardzo energiczni. Są otwarci w kontaktach z innymi, ruchliwi i bardzo towarzyscy. Żółci lubią błyszczeć, brylują w towarzystwie.

Ogród żółtego ogrodnika będzie krzykliwy, taki na który każdy przechodzący obok człowiek na pewno zwróci uwagę. To ogród pełen oryginalnych roślin, które zwracają na siebie uwagę, Feeria barw i ciekawych kształtów to jedne z cech żółtych ogrodów. Niestety tacy ogrodnicy często szybko tracą zapał, przez co wielu spraw nie doprowadzają do końca. Tacy ogrodnicy mają trudności z planowaniem , a ich ogrody charakteryzuje nadmierny luz.

 

SAMSUNG DIGITAL CAMERA
http://www.gardenica.org

A Ty jakim ogrodnikiem jesteś?

 

3 myśli w temacie “Jakim kolorem jesteś? czyli ogrodowy Insights

    1. Wszystko się zgadza. Ta metoda mówi, że nikt nie jest jednoznaczny kolorystycznie. Zwykle dominują w nas 2 energie (kolory), które często sąsiadują ze sobą na kole Insights

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s