Do wiosny już tylko 64 dni

 

Czas więc pomyśleć o siewie. Już teraz należy pomału zabierać się do wysiewu roślin jednorocznych czy bylin – szczególnie tych, których okres wschodów jest nieco dłuższy.

W ubiegłym roku w czasie siewów mój salon zmienił się na kilka miesięcy w mały kombinat ogrodniczy. Parapety pozajmowane były multidoniczkami z posianymi roślinkami, a w roku salonu stała mała szklarenka także z siewkami… Istny szał .

 20150307_140803

20150307_140021

W tym roku postanowiłam trochę inaczej. Chodzi bowiem o nieco inną od opisanej w literaturze formy siania bylin. Za namową znajomej prowadzącej szkółkę bylin postanowiłam spróbować innej metody wysiewu. Otóż byliny wysiewamy już teraz i doniczki umieszczamy czym prędzej … na dworze. Tam nasiona zdążą się przemrozić i kiedy tylko pora będzie dla nich odpowiednia zaczynają kiełkować i wschodzić. Dopiero wówczas rozpoczynamy ich pielęgnację polegającą na podlewaniu, a w późniejszym czasie pikowaniu roślin.

20160105_123410 

Tak więc siejemy moi drodzy byliny!!! Już teraz i … zapominamy o nich do wiosny.

20160117_193542

Mnie ta metoda bardzo pasuje. Oszczędzam w ten sposób miejsce na parapetach, które będę mogła wykorzystać na doniczki z roślinami jednorocznymi. Oszczędzam także swój czas, sieję teraz gdy w ogrodzie nie ma jeszcze pracy, a gdy już nadejdzie właściwy moment będę miała gotowe bylinki, które podobno zakwitną jeszcze tego samego roku…

To swoisty eksperyment, ale jak się udał poinformuje Was nieco później.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s